Modelspoorvrienden Noord-Nederland zetten zich in voor arme gezinnen.

Samen gaan zij op zoek naar kinderen uit arme gezinnen die graag meteen modelspoorbaan willen spelen, maar waarvan de ouders geen of heel weinig geld beschikbaar hebben.


Modelspoorvrienden Noord-Nederland.

Deze groep bestaat uit een aantal enthousiaste model- spoorhobbyisten die niet alleen bij elkaar komt om de ervaringen, ideeën, problemen e.d. die zij bij het uitoefenen van hun hobby tegen komen, te bespreken. Nee, hun bijeenkomsten hebben ook een ander doel. Samen gaan zij op zoek naar kinderen uit arme gezinnen die graag meteen modelspoorbaan willen spelen, maar waarvan de ouders geen of heel weinig geld beschikbaar hebben. En vergist u zich niet, in ons land komen erg veel van deze gezinnen voor. De modelspoorgroep verzamelt modelspoormateriaal, zo- als rails, treinen, huisjes en al het materiaal om er een leuke scenery bij te maken. Vervolgens wordt gekeken welke gezinnen er voor een door de groep gemaakte modelspoorbaan in aanmerking komen. De selectie wordt heel serieus gemaakt. Na overleg plaatsen zij de modelspoorbaan in het gezin en onderhouden deze baan ook voor de jonge modelspoorliefhebber.De groep is naarstig op zoek naar materiaal. Dus……. hebt u iets op zolder, in een schuur of waar dan ook staan dat u niet meer gebruikt, doneer het s.v.p. aan deze groep. Zij zorgen ervoor dat alles op zijn plaats terecht komt.

Op onderstaande foto’s kunt u zien hoe alles uitgezocht, schoongemaakt en klaargemaakt wordt. Zijn er dingen bij die zij niet direct kunnen gebruiken dan proberen zij die te verkopen. Van dat geld worden weer spullen gekocht die zij tekort komen. Bijgaande foto’s spreken denken wij voor zich.

Foto: Dhr. Schutter
Foto: Dhr. Schutter
Foto Dhr. Schutter

De Twentse Modelspoorweg Club ondersteunt natuurlijk van harte dergelijke initiatieven en een van onze leden zet zich in om dit ook in onze regio mogelijk te maken. Dus wilt u ook een bijdrage leveren aan dit mooie initiatief vul dan onderstaand contact formulier in met wat u wilt betekenen voor dit initiatief en wij nemen contact met u op.

    Je naam (verplicht)